Сеганов и Чистерна спечелиха гейм с 37:35, но загубиха мача от Милано с 2:3 (видео + снимки)

Разпределителят на националния отбор на България Георги Сеганов и тимът на Топ Волей Чистерна (Латина) претърпяха драматично поражение в плейофите за разпределение на местата от 5 до 12-о място. Волейболистите на Слободан Ковач отстъпиха като гости на Алианц (Милано) с 2:3 (22:25, 22:25, 25:18, 37:35, 13:15) във втората среща, изиграна в "Палалидо".

Георги Сеганов игра силно и получи най-високата оценка в двубоя от 7.2 и записа 3 точки (1 ас, 1 блок). Най-резултатен бе диагоналът Джулио Саби с 27 точки (2 аса, 3 блока, 52% ефективност в атака - +12).

Кевин Тили добави още 19 точки (блока, 64% ефективност в атака, 41% перфектно и 66% позитивно посрещане - +5). . За Милано френският диагонал Жан Патри записа 18 точки (2 аса, 50% ефективност в атака - +5), а Юки Ишикава добави 12 точки (1 ас, 2 блока). Следващата среща на Георги Сеганов и Чистерна е на 4 април (неделя) срещу Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца). Милано играе срещу Лео Шуус (Модена).

АЛИАНЦ (МИЛАНО) – ТОП ВОЛЕЙ (ЧИСТЕРНА) 3:2 (25:22, 25:22, 18:25, 35:37, 15:13)
МИЛАНО: Рикардо Сбертоли 4, Жан Патри 18, Юки Ишикава 13, Стивън Маар 8, Леандро Моска 11, Ян Кожамерник 12 – Никола Пезарези-либеро (Лука Башич, Никола Далдело, Матео Пиано 1, Тине Урнаут 11)
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА
ЧИСТЕРНА: ГЕОРГИ СЕГАНОВ 3, Джулио Саби 27, Луиджи Рандацо 12, Кемин Тили 19, Артур Шварц 8, Тобиас Крик 6 – Доменико Кавачини-либеро (Оресте Кавуто 8, Даниеле Сотеле, Самюел Онуелво)
Старши треньор: СЛОБОДАН КОВАЧ.