Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Първа атомна взе врачанското дерби

Първа атомна спечели дербито на Враца, надигравайки с 2:0 в Козлодуй втория отбор на Ботев (Враца). Срещата бе от 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен успех на домакините, които доминираха най-вече физически.

Младежката селекция на Радостин Александров обаче не се даде лесно. Още в началните секунди постави на изпитание Ивайло Върганов, но мрежата му остана суха. Още няколко положения създадоха врачанските футболисти в хода на двубоя. В 23-ата минута обаче Асен Русинов напусна терена с контузия в рамото.

Постепенно козлодуйци взеха контрола и диктуваха събитията на терена. До почивката те поискаха три пъти дузпа, но рефера не уважи претенциите им. Това все пак се случи в 59-ата минута, когато той посочи бялата точка за игра с ръка на играч от Ботев и Николай Ганчев откри резултата. Той можеше да вкара по-късно и от фаул.

Възможност за попадение се откри и пред Пламен Трифонов. Секунди преди края Михаил Милчев реализира с глава след центриране от фаул.

Първа атомна – 1. Ивайло Върганов, 14. Еманоил Каменов, 16. Десислав Атанасов, 22. Михаил Милчев, 18. Александър Александров, 4. Людмил Николов, 5. Христо Карлуковски, 19. Николай Ганчев (капитан), 10. Михаил Бешев, 8. Пламен Трифонов, 20. Пламен Венелинов

Ботев II Враца – 34. Христо Георгиев, 3. Любослав Петров (капитан), 22. Георги Радев, 37. Никола Нейчев, 18. Кристиян Георгиев, 88. Александър Добчев, 23. Асен Русинов, 10. Теодор Георгиев, 21. Станислав Петков, 81. Виктор Василев, 39. Йордан Желев