Финалният спор за излъчване на шампион във втората група от волейболното първенство при мъжете – Висшата лига ще се играе в София, двубоите от плейаута за оставане/попълване на Суперлигата за новия сезон - в Стара Загора, бе решено от НВЛ.
Решителната трета среща от полуфиналния плейоф във Висша лига, между волейболистите на Дея спорт (Бургас) и Раковски (Севлиево) ще се проведе на 1 април 2021 г. (четвъртък) от 18,00 часа в зала "Младост" в Бургас.
Дея спорт (Бургас) удари Раковски в Севлиево! Трети мач ще определи кой отбор ще играе в Суперлигата
Резултатът от серията е 1-1 победи, като се играе до два успеха от 3 мача. Победителят печели промоция в елита и ще играе финал за определяне на шампиона във Висшата лига за сезон 2020/2021 срещу Сливнишки герой (Сливница), който вече си гарантира участие във финалната среща и изкачване в Суперлигата след краен успех в полуфиналлите срещу Черноморец" (Бяла).
Мартин Стоев изведе Сливнишки герой до Суперлигата (видео)
След изиграването на решителната среща между Дея спорт и Раковски ще станат ясни и точните съперници на Тетевен волей и Славия в плейаутите за оставане/влизане в Суперлигата за следващия сезон. Победителите се излъчват в един мач на неутрален терен, като срещите ще се играят на 3 април в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.
Финалът за излъчване на шампиона във Висша лига, сезон 2020/2021 ще се играе в зала "Христо Ботев" в София на 3 април от 17,00 часа.