Мартин Стоев и Сливнишки герой с 9-а поредна победа

Мартин Стоев и  Сливнишки герой с 9-а поредна победа

Волейболистите на Сливнишки герой постигнаха девета поредна победа в Западната група на Висшата лига, след като надигра категорично като гост Етрополе с 3:0 (27:25, 25:22, 25:19).

Сливнишки герой продължава да е лидер в таблицата с 27 точки (9 победи), съперникът е втори с 20 точки (7 успеха, 2 загуби)

Гостите започнаха силно, след което играта тръгна равностойно. Впоследствие етрополци поеха инициативата и владееха положението почти до края. След това състезателите на Мартин Стоев успяха да излязат от ситуацията и да измъкнат гейма.

В следващия гейм играта продължи точка за точка. Последва размяна на лидерството, но сливничани успяха да удържат темпото, а с това и да увеличат аванса си.

Сливнишки герой продължи вдъхновено и в крайна сметка записа чист успех.

Категорична победа постигна и съставът на ВК Софийски университет. Волейболистите на Десислава Величкова надиграха Звездец (Горна Малина) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в двубой от девети кръг.

Така столичани прекъсна негативната си серия от пет поражения и заемат четвъртата позиция с 14 точки (4 победи, 5 загуби). Звездец е седми с 5 точки (2 успеха, 7 поражения).

Домакините бяха повече от категорични до средата на първата част, след което допуснаха противникът да се доближи. Силите не достигнаха за нещо повече, и СУ поведе без проблем.

Идентично продължи играта и занапред, но Звездец успя да поведе за първи път в срещата. Столичният тим обаче бе амбициран и довърши започнатото.

Гостите имаха силни моменти и в третата част. Волейболистите на СУ обаче наваксаха и отново бяха доминиращи, като постигнаха четвъртата си победа.

Категорично завърши срещата между Люлин и Ботев (Ихтиман). Момчетата на Георги Петров победиха съперника с 3:0 (26:24, 25:18, 25:21).

Люлинци имат в актива си 13 точки и баланс от 4 успеха и 5 поражения, ихтиманци са осми с 3 точки (1 победа, 8 поражения).

Двата отбора разменяха лидерството в първата част, но домакините успяха да намерят ритъма в края и да затворят при минимална преднина. Темпото се запази и във втория гейм, в който въпреки опитите на гостите да стопят дистанцията, столичани взеха нужното, за да победят.

На амплитуди продължи играта след това, но състезателите на Люлин демонстрираха силна воля и съумяха да затворят срещата в три гейма, без особени проблеми.

Играчите на Град (Белоградчик) записаха важна победа в групата, след като надделяха над Миньор (Перник) с 3:2 (19:25, 21:25, 25:19, 25:16, 15:10). Срещата продължи повече от два часа.

Град е на шеста позиция в класирането със 7 точки (3 победи, 6 загуби), Миньор е трети с 19 точки (6 успеха, 3 поражения)

Домакините поведоха, след което перничани взеха нещата в свои ръце и спечелиха без проблем частта. След това играта се разви идентично, но гостите, водени от Асен Асенов, не си позволиха колебание и дръпнаха в резултата.

В следващите две части Град успя да сътвори обрат, благодарение на преимуществото си в елементите. Така мачът влезе в тайбрек. Там отново волейболистите от Северозапада бяха водещи и постигнаха драматична победа.

Любопитното е, че до момента и трите им успеха са спечелени след петгеймови мачове.