С минимални усилия Франция взе поправката (видео)

Световният шампион Франция срази с лекота Казахстан с 2:0 като гост и постигна първи успех от квалификациите за Мондиал 2022. Усман Дембеле реализира за 1:0 след 20 минути игра, а минута преди почивката Серхи Мали от тима на съперника си вкара автогол. В 75-ата Килиан Мбапе пропусна дузпа за “петлите”. В другата среща от група "D" по-късно днес Украйна приема Финландия. В сряда “петлите” стартираха защитата на титлата си с издънка у дома - 1:1 срещу украинците, а за казахстанците днес това беше първа среща от цикъла. В сряда на французите им предстои визита в Босна и Херцеговина.

На "Астана Арена" в Нур-Султан френските звезди спестиха усилия, защото съперникът беше много далеч от нивото им. Реално тимът поведе с първия с изстрел в очертанията на вратата, а пред Юго Лорис не се случи нищо интересно.

Селекционерът  Дидие Дешан излезе с почти нов състав, като беше оставил само двама от титулярите от вторник - вратарят Юго Лорис и Антоан Гризман. Този път отборът игра в схема 4-2-3-1 с Антони Марсиал на върха на атаката, подпомаган от Гризман, Усман Дембеле и Тома Льомар

В стартовите 11 на домакините имаше само двама футболисти, които играят зад граница. Капитан е 34-годишният Азат Нургалиев.

Изненадващо тимът на Казахстан първи беше близо до гол, но заради колебание у съперника. В 6-ата минута Клеман Лангле върна към Лорис, който за малко да загуби владението върху топката, а до него имаше футболист в жълт екип.

Гостите обаче владееха играта и поведоха при първото си чисто положение. Това се случи в 20-ата минута, когато Марсиал изведе Дембеле и той с шут по диагионала не даде шанс на вратаря на съперника - 1:0 за Франция.

Не последва никакъв отговор от страна на Казахстан и световните шампиони се чувстваха отлично. Тимът на Дешан обаче не играеше на високо темпо и търпеливо чакаше. В 43-ата минута Льомар се оказа сам в наказателното поле и копна към Марсиал, който трябваше да засече на празна врата, но в последния момент кълбото му беше взето.

Последва корнер, при който защитникът на домакините Серхи Мали засече кълбото в собствената си врата - 2:0 за "петлите".

Футболистите от бившата съветска република нямаха сили да се противопоставят и французите излязоха спокойни за второто полувреме. След около час игра Дешан направи тройна смяна, изваждайки Пол Погба, Марсиал и Гризман. Малко преди смяната си Марсиал получи тежък удар и за кратко беше извън игра.

Дембеле пропусна да реализира трети гол в 69-ата, когато засече с глава центриране отдясно, но вратарят спаси.

В 75-ата минута влезлият като смяна Килиан Мбапе беше фаулиран в наказателното поле, но пропусна да реализира отсъдената дузпа.