Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Късни попадения помогнаха на Беларус срещу Естония

Селекцията на Беларус записа успех с 4:2 над Естония при домакинството си от втория кръг на световните квалификации в група Е на зона “Европа”.

Гостите изненадващо поведоха в 31-ата минута, когато точен беше Хенри Аниер. В 44-ата обаче Витали Лисакович изравни резултата с успешно изпълнена дузпа. Отново Аниер даде аванс на своя отбор в 55-ата минута. В 64-ата Юри Кендриш отново възстанови равенството. В 77-ата минута резервата на балтийците Карл Оигус си изкара втори жълт и съответно червен картон. Домакините веднага се възползваха от това и отбелязаха две попадения, с които стигнаха до победата. Те бяха дело на Павел Савитски в 81-ата минута и на Лисакович в 83-ата.

Така Беларус спечели първия си двубой в групата, а Естония допусна второ поражение след това с 2:6 от Чехия на своя стадион.