100 години ски спорт в България

Чехия развинти Естония, Сучек с хеттрик

Ударен старт в световните квалификации за Мондиал 2022 записа отборът на Чехия, който разгроми като гост с 6:2 състава на Естония. С хеттрик за гръмкия успех се отчете голямата звезда на гостите Томаш Сучек, който стана първия футболист с три и повече гола за Чехия от септември 2009 година насам.  Тогава четири попадения за Чехия наниза Милан Барош

Двубоят на неутралния терен на "Арена Люблин"  започна отлично за домакините, които откриха чрез Рауно Сапинен в 12-ата минута. Последва зашеметяващ отговор от страна на чехите. Патрик Шик изравни в 18-ата минута, а до края на полувремето резултатът набъбна на 4:1 след голове на Барак (28) с глава и Сучек (32, 43).

Три минути след началото на втората част Сучек оформи своя хеттрик, след като получи топката джентълменски на празна врата, а Якуб Янкто направи 6:1. Темпото на игра поспадна, което позволи на домакините да отбележат втори гол. Негов автор стана Хенри Аниер в 86-ата минута.

ЕСТОНИЯ - ЧЕХИЯ 2:6
1:0 - Сапинен 12