Даниел Николов преодоля квалификациите на турнир по бадминтон в Полша

Даниел Николов постигна три поредни победи и преодоля квалификациите при мъжете на международния турнир по бадминтон в полския град Гнежно с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът, четвърти поставен, спечели в първия кръг на пресявките срещу Адам МакАлистър (Ирландия) с 21:6, 21:11 за 27 минути, а след това елиминира последователно Яник Фелтес (Люксембург) с 21:9, 21:5 за 18 минути и Герго Пител (Унгария) с 21:10, 21:7 за 23 минути.

В първия кръг на основната схема днес Николов ще играе срещу Чон Кин Лим от Малайзия.

Три българки ще участват на силния турнир по бадминтон в Бирмингам

Шампионът на България Димитър Янакиев постигна две победи, но загуби в третия кръг на квалификациите и отпадна. Янакиев, пети поставен, победи на старта Михал Валентек (Полша) с 21:12, 21:8 за 24 минути, след което надделя над Виктор Йординг Кауфман (Дания) с 21:6, 21:16 за 32 минути, но в третия си мач загуби от номер 9 Лука Милич (Сърбия) в оспорван мач с 21:15, 15:21, 15:21 за 55 минути.

На двойки мъжете Янакиев и Николов ще играят в първия кръг на основна схема днес срещу представителите на Ирландия Адам МакАлистър и Дейвид Уолш.