Милан показа силен дух и спечели зрелищен мач във Флоренция (видео)

Отборът на Милан записа трудна победа с 3:2 при гостуването си на Фиорентина от 28-ия кръг на Серия “А”. Двубоят предложи не само пет попадения, но също така два обрата и три греди. Головете за “росонерите” отбелязаха Златан Ибрахимович (9’), Браим Диас (57’) и Хакан Чалханоолу (73’), а за “виолетовите” точни бяха Ерик Пулгар (17’) и Франк Рибери (51’). Така грандът от Милано прекрати серията си от три мача без победа във всички турнири и постигна първи шампионатен дубъл над този съперник от сезон 2010/11 насам, след като през есента го надигра с 2:0.

Стефано Пиоли беше предприел четири промени в своя състав след отпадането от Лига Европа. Като десен бек днес играеше Диого Далот, а Сандро Тонали беше опорен халф. Браим Диас получи шанс по левия фланг, а Златан Ибрахимович също беше титуляр. Чезаре Прандели противопостави схема на игра 3-5-2 с Рибери и Душан Влахович като нападатели.

След корнер в петата минута Мартин Касерес игра с глава, а Фикайо Томори изчисти топката пред голлинията. В деветата минута Ибрахимович надхитри изкуствената засада, като се възползва от чудесен пас на Симон Кяер, за да даде аванс на "росонерите". Така 39-годишният нападател стана най-възрастният играч с 15 гола за един сезон в Серия "А".

Последваха пропуски на Касерес и Джакомо Бонавентура. В 17-ата минута Пулгар изпълни перфектен пряк свободен удар, с който направи Джанлуиджи Донарума безпомощен за 1:1. В 29-ата капитанът на домакините Херман Песея отправи красив удар с пета, но напречната греда не позволи да се стигне до гол. Минута по-късно Рибери опита да си изпроси дузпа, но не успя да убеди главния съдия да отсъди такава.

В 35-ата Златан можеше да се разпише за втори път в мача, но напречната греда спря неговия прехвърлящ удар. В 40-ата Хакан Чалханоолу пробва изстрел, който мина покрай вратата. Малко преди края на първата част Бартломей Драговски се контузи при изпълнение на аут и така Пиетро Терачано трябваше да влезе на негово място.

Домакините попариха своя съперник в 51-ата минута. Тогава Рибери получи топката от Влахович в наказателното поле и я прати в противниковата мрежа за 2:1. Преднината на "виолетовите" не се задържа дълго. В 57-ата минута при центриране на корнер Кяер отклони топката с рамо, а Диас я добута във вратата, с което бързо възстанови равенството.

В 59-ата Влахович центрира по странен начин и това доведе до корнер. В 65-ата Златан опита техничен удар от разстояние, но така нацели далечната греда. В 67-ата Тео Ернандес изскочи пред вратата, но не успя да отиграе по най-добрия начин центрирането на Диас. В 73-ата Франк Кесие достави топката на Чалханоолу, който с едно докосване преодоля Терачано и така върна преднината на "Дявола". Тимът успя да я задържи до края на мача и успя да се поздрави с победата.

С днешния успех вторият в класирането Милан събра 59 точки, като изостава на 6 от лидера Интер. Фиорентина е 14-и с 29 спечелени пункта.

ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 2:3

0:1 Ибрахимович (9')

1:1 Пулгар (17')

2:1 Рибери (51')

2:2 Диас (57')

2:3 Чалханоолу (73')

Фиорентина: Драговски, Мартинес Куарта, Миленкович, Песея, Касерес, Бонавентура, Пулгар, Кастровили, Ейсерик, Рибери, Влахович

Милан: Дж. Донарума, Далот, Кяер, Томори, Ернандес, Тонали, Кесие, Салемакерс, Чалханоолу, Диас, Ибрахимович