Валенсия се справи с Гранада у дома

Валенсия надигра с 2:1 на своя стадион "Местая" четвъртфиналиста в Лига Европа Гранада в мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига. Още в 4-ата минута "прилепите" излязоха напред в резултата. Хосе Гая центрира отляво и намери в наказателното поле на гостите Даниел Вас, а датският нападател хитро чукна топката между двама бранители на Гранада и изненада стража Руи Силва. В 66-ата минута Алекс Бланко се възползва по най-добрия начин от подаване на Гонсало Гедеш и с диагонален удар удвои аванса на Валенсия в резултата. Силите на гостите все пак стигнаха за почетен гол в 90-ата минута, чийто автор бе Роберто Солдадо. Ветеранът бе точен след хубава асистенция на резервата Хорхе Молина.

Съперникът на Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите в Лига Европа Гранада не успя като цяло да се противопостави по-сериозно на съперника си и записа 12-ото си поражение този сезон. Андалусийци заемат осмо място в класирането с 36 точки. Валенсия пък е на 12-а позиция с 33 точки, като за "прилепите" това бе осма победеа от началото на сезона в Ла Лига.