Пропусната дузпа лиши Хетафе от обрат срещу Елче

Хетафе и Елче завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 28-ия кръг на испанското първенство. В срещата не липсваха интересни моменти, но в крайна сметка домакините от Хетафе не съумяха да пречупят съперника си, след като изоставаха в резултата след първото полувреме. Така Хетафе е 14-и в класирането с 29 точки, а Елче заема 17-а позиция с 25 точки и е точно над зоната на изпадащите.

В 20-ата минута Гонсало Верду намери с отличен пас от въздуха намиращия се пред голлинията на вратата на Хетафе Пере Мия и халфът без проблеми отклони топката в мрежата - 0:1.

В края на първата част реферът Ернандес Ернандес посочи бялата точка за нарушение на играч на Елче срещу футболист на Хетафе. След преглед на ситуацията с ВАР обаче арбитърът промени решението си, преценявайки, че няма основания за дузпа и 11-метровият наказателен удар бе отменен.

В 61-ата минута Хетафе изравни резултата. Такефуса Кубо центрира много добре отдясно към заелия позиция пред вратата на Елче Енес Юнал, а турският нападател с удар по земя от близко разстояние преодоля стража Едгар Бадия.

В края на мача домакините от Хетафе пропиляха златна възможност за пълен обрат в резултата. Играчите в сини екипи получиха право да изпълнят дузпа и този път тя не бе анулирана след консултацията на съдията с ВАР. Зад топката застана Анхел Родригес, но ударът му бе спасен по блестящ начин с една ръка от Бадия и резултатът остана 1:1, какъвто се запази и до края.