Зидан: Бензема е върхът

Наставникът на Реал Мадрид Зинедин Зидан изрази задоволството си от победата с 3:1 над Селта и най-вече от представянто на Карим Бензема, който днес с отчете с два гола и една асисетнция.

Бензема се разправи със Селта, а Реал Мадрид е с едни гърди пред Барселона и гледа към върха (видео)

“Това беше завършен мач, който ние проведохме много добре. Започнахме силно с притежанието на топката. Жалко, че ни вкараха точно преди почивката. След това ни беше малко по-трудно през втората част, но си заслужихме победата. Много е важно да продължим с това, което правим. Бяхме много добри и силни без топката, като затваряхме пространствата. От първата минута се опитахме да вземем мача и заслужно спечелихме.

Бензема? Добре правите, като ме питате за него, защото той е върхът. За хората, на които им харесва да гледат футбол, Карим е бижу, защото се наслаждаваме на него и на съотборниците му. Трябва да продължим така, защото Карим прави разликата и той знае колко важни са неговите съотборници. За мен и за тима е по-добре, че Бензема не е част от националния отбор на Франция. Стореното от него днес е удивително. Радвам се, защото той е голям работохолик и иска повече и повече”, заяви Зидан след мача.