Жуниор Мораеш се разписа, но отборът му отново преклони глава пред "вълците"

Отборът на Рома записа победа с 2:1 при гостуването си на Шахтьор Донецк от 1/8-финалите на Лига Европа. Преди седмица "вълците" победиха с 3:0 на стадиона си и така продължават към 1/4-финалите на турнира с общ резултат 5:1 в своя полза.

И трите гола паднаха след почивката. В 48-ата минута Борха Майорал се възползва от лошо изчистване на Серхий Кривцов и с глава откри резултата за римляните. В 59-ата Тете центрира, Алан Патрик чукна топката, а бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш я добута в противниковата мрежа, с което изравни за "миньорите". В 72-ата обаче Карлес Перес преодоля вратаря Анатолий Трубин и подаде към Майорал, който безпроблемно отбеляза втория си гол в мача, който се оказа и победен за "джалоросите".