Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Рома рухна срещу вярващия в спасението Парма (видео)

Отборът на Парма се наложи с 2:0 над Рома като домакин в мач от 27-ия кръг на италианското първенство. Така бившият тим на Христо Стоичков и Валери Божинов сложи край на черната си серия от 17 поредни мача без победа в Серия "А". Последната шампионатна победа на Парма бе на 30 ноември 2020 година - 2:1 като гост срещу Дженоа. На стадиона си "Енио Тардини" пък "дуковете" не бяха печелили от 4 октомври 2020. Така Парма вече е с 19 точки след третата си победа от началото на сезона, като все така е в зоната на изпадащите - на предпоследното 19-о място, но надеждите за спасение все още са живи.

Рома пък изигра доста посредствен мач и загуби ценни точки в битката за Топ 4. "Джалоросите" са пети с 50 точки, но Наполи и Лацио дишат във врата на столичния тим. Четвъртият Аталанта е с 52 точки.

Още в 9-ата минута домакините съумяха да изненадат столичани. Румънецът Валентин Михаила бе изпуснат от защитита на Рома и преодоля испанския страж Пау Лопес с удар от близко разстояние - 1:0.
До края на първата част, а и на практика в цялата среща, играта в атака на водения от Пауло Фонсека тим не се получаваше. В началото на второто полувреме Стефан Ел Шаарауи не беше далеч от гол за 1:1, но след удара на Малкия фараон топката излезе в корнер.
Гостите търсеха изравняването на резултата, но вместо това грешка на "джалоросите" в собствената им половина доведе до опасна атака на Парма, при която Рожер Ибаниес извърши нарушение срещу Грациано Пеле. Това се случи в 54-ата минута, а Ернани превърна отсъдената дузпа в гол - 2:0.
В 77-ата минута стражът на Парма Луиджи Сепе парира изстрел на Карлес Перес, но гостите така и не можеха да притиснат по-сериозно съперника си и си тръгват от "Енио Тардини" с поражение, което може да се окаже със сериозна тежест в края на сезона.