Локомотив (Сф) бие и е на точка от "орлетата", бек копира легендарен гол (видео)

Локомотив (София) срази Добруджа с 4:1 и се залепи на точка зад Пирин (Благоевград). По-рано през деня "орлетата" завършиха 1:1 със Спортист (Своге), което позволи на хората на Иван Колев да се приближат максимално до лидера. Сблъсъкът в столичния квартал "Надежда" предложи интересно първо полувреме и по-вяла игра след почивката. С изключителен гол се отчете левият бек на "железничарите" Мики Орачев, който изненада вратаря на гостите с изумително изпълнение. Срещата започна със сензационен гол на гостите. Центриране от фаул намери неподготвена отбраната на "червено-черните" и бранителят Мирослав Пушкаров прати топката зад Божидар Митрев, който също не се намеси по най-добрия начин - 1:0 за Добруджа.
В 17-ата минута Мики Орачев изравни с фантастично изпълнение, което напомни за това на Наим на "Парк де Пренс" срещу Арсенал във финала за КНК през 1995 година. Невероятният изстрел на Орачев матира стража на "жълто-зелените" Димитър Илиев и резултатът беше изравнен.
В 27-ата минута домакините постигнаха обрат. Матеус Роча намери топката при далечната греда след корнер и с глава направи вратаря Илиев безпомощен за втори път - 2:1 за Локомотив. Малко след това Димитър Илиев спаси опасен удар, но в 33-ата минута Светослав Диков направи резултата 3:1. Голмайсторът на "железничарите" беше изведен на добра позиция в наказателното поле на Добруджа и не сбърка. След почивката мачът видимо се доиграваше, като домакините достигнаха до още едно попадение в последната минута. Григор Долапчиев направи хубав пробив по лявото крило, последва пас към Диков, който стреля, но топката беше отклонена към резервата Томислав Павлов. Последва шут по тревата и 4:1 за Локомотив.
Локомотив (Сф) 4:1 Добруджа

0:1 Мирослав Пушкаров (9)