Слаб вратар помогна на Борусия (Д) срещу Херта, 16-годишно дете чудо загатна за голям потенциал (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) се наложи с 2:0 у дома над Херта (Берлин) в среща от 25-ия кръг на германската Първа Бундеслига. "Жълто-черните" от Дортмунд по-скоро "проспаха" първото полувреме, в което Марко Ройс удари напречнната греда от фаул, а в 54-ата минута Юлиан Брант реализира първото попадение. Той изпрати топката във вратата с далечен изстрел, който изненада намесилия се лошо страж Руне Ярстайн. Втория гол пък реализира в първата минута на добавеното време 16-годишният суперталант Юсуфа Мококо. Той оформи крайния резултат след индивидуална акция и удар в близкия ъгъл, при който стражът Ярстайн пак не реагира никак добре, позволявайки топката да мине между краката му.

Все пак имаше и неприятни новини за дортмундци. Двама важни играчи на тима - защитникът Матс Хумелс и крилото Марко Ройс, не успяха да доиграят двубоя поради контузии. Хумелс напусна терена малко след първия гол, а Ройс отстъпи в 84-ата минута мястото си на тийнейджъра Мококо. В 80-ата минута Владимир Дарида от Херта получи директен червен картон заради грубо влизане в глезена на Ройс.
След изгонването на Дарида имаше и невероятен пропуск на резервата за Борусия Джовани Рейна, който от съвсем близко разстояние се плъзна по тревата след подаване на Мококо отляво и уцели греда. Това се случи в 89-ата минута.
В крайна сметка "жълто-черните" прибавиха три точки към актива си и вече са с 42 на петото място в класирането. Берлинчани пък са 15-и с 21 точки.