Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Хебър обърна Марек в Дупница и спечели редовния сезон (снимки)

Носителят на Купата на България за 2020 година Хебър (Пазарджик) спечели редовния сезон в Първата осмица на волейболната Суперлига за мъже. Възпитаниците на Драган Иванов обърнаха като гост Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (14:25, 25:21, 25:16, 26:24) в мач от предпоследния 13-и кръг.

Така Хебър има в актива си 33 точки (11 победи, 2 загуби) и е недостижим на върха. Марек допусна 6-а загуба и с актив от 22 точки (7 победи, 6 загуби) е 4-и.

В следващия последен 14-ия кръг на 13 март Хебър приема Левски София в мач без значение за домакините. Марек гостува на ЦСКА.

Хебър надделя с силна игра в атака и начален удар в повечето ключови ситуации. Единствено в първия гейм домакините имаха надмощие, но след това пазарджиклии намериха верния ритъм и го следваха до края.

Първата част премина изцяло под диктовката на Марек, който затвори с убедителна разлика. Впоследствие обаче ролите се размениха и "тигрите" показаха друго лице. Дупничани обаче не се дадоха и играта продължи на амплитуди. Въпреки това, Хебър се поздрави с успех в частта, за който голямо значение имаше по-добрата успеваемост в атака.

Размяна на лидерството имаше и в третия гейм. Момчетата на Драган Иванов успяха да се откъснат доста по-рано и, възползвайки се от грешките на домакините, да си осигурят спокойствие.

Двата отбора започнаха равностойно в решаващата част, но пазарджиклии отново наклониха везните  в своя полза, благодарение на по-добрата си концентрация. В самия край обаче умората си каза думата и Марек постепенно се доближи до съперника. Това изправи на нокти гостите, но грешките от атака и сервис на състезателите от Югозапада донесоха нужните две точки и срещата приключи в полза на Хебър. Така "тигирите" се поздравиха с 11-а си победа.

Най-резултатен за победителите бе Брадли Гънтър, който записа страхотните 25 точки (6 аса!), националът на Северна Македония Александър Ляфтов завърши с 12 точки (1 ас). За Марек Светослав Иванов завърши с 20 точки (4 аса, 2 блокади), Димитър Дулчев реализира 12 точки (1 ас, 2 блокади).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) – ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:3 (25:14, 21:25, 16:25, 24:26)
МАРЕК: Светослав Станков 3, Димитър Дулчев 12, Светослав Иванов 17, Калоян Балабанов 3, Павел Душков 7, Любчо Янков 4 – Дафин Коцаков-либеро (Димитър Маханджийски-либеро, Стефан Узунов, Цветелин Цветанов 1, Ангел Велков, Илиян Преспов)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 1, Брадли Гънтър 19, Тодор Алексиев 6, Алексъндър Ляфтов 7, Николай Къртев 4, Иван Латунов 7 – Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Иван Станев, Мартин Симеонов, Спас Байрев)
Старши треньор: ДРАГАН ИВАНОВ.

Първенство на България по волейбол за мъже, срещи от 13-ия кръг в първата осмица:

Монтана - ЦСКА 3:1 (20:25, 25:18, 25:22, 25:22)
Марек Юнион-Ивкони - Хебър 1:3 (25:14, 21:25, 16:25, 24:26)
Левски - Нефтохимик 2010 0:3 (23:25, 23:25, 13:25)
Добруджа 07 - Пирин Разлог 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

8. Пирин                        13 1 12 9:36 4

Снимки: Официалната Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

Лидерът "Хебър" победи "Марек Юнион-Ивкони" с 3:1 (14:25, 25:21, 25:16, 26:24) за 11-и успех в Първата осмица на...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Сряда, 10 март 2021 г.