Борусия (Дортмунд) потрепери, но е на 1/4-финал (видео)

Германският Борусия (Дортмунд) се класира на 1/4-финалите в Шампионската лига, след като отстрани испанския Севиля. След успех с 3:2 в първия мач в Испания, тази вечер Борусия направи 2:2 срещу андалусийците в Дортмунд и с общ резултат 5:4 продължава напред.

Резултатът на "Сигнал Идуна Парк" беше открит от Ерлинг Холанд в 35-ата минута, който удвои от дузпа в 52-ата минута. В 68-ата минута Юсеф Ен-Несири намали от дузпа и върна интригата. В добавеното време мароканецът изравни, но за чудо и евентуално вкарване на мача в продължения просто нямаше време.

Наставникът на вестфалци Един Терзич е направил две промени в състава. На местата на Дан-Аксел Загаду и Тома Мюние ще стартират Джъд Белингам и Матеу Морей.
Севиля има много работа за вършене в Дортмунд
В състава на Севиля се завръщат титулярния страж Ясин Буну и Жул Кунде, които пропуснаха мача с Елче през уикенда.
Двубоят очаквано започна с натиск на гостите, които направиха няколко добри атаки, но те се оказаха безрезулатни. В 7-ата минута Оскар Родригес получи чудесно подаване от фланга в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар от въздуха. Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред погледнаха към вратата на Буну. В 18-ата минута Севиля организира поредната си добра атака по фланговете, завършила с подаване на Окампос към Сусо, който стреля, но неточно.
В 28-ата минута Борусия организира постепенна атака, завършила с центриране на Марко Ройс, но отбраната на Севиля се справи. В 34-ата минута Окампос можеше да огорчи гостите, но не съумя да стреля добре отблизо.Само минута по-късно Борусия откри. Севиля сгреши при изнасянето на топката, тя попадна в Марко Ройс, който нахлу дълбоко в наказателното поле и върна към непокрития Ерлинг Холанд, който не сбърка за 1:0.
Резултатът се запази до края на полувремето, а след почивката Борусия натисна своя разколебан съперник в опит да сложи точка на спора. Така се стигна до 48-ата минута, когато след контраатака топката беше изпратена към Холанд, който след двойно подаване успя да прати топката в мрежата с удар с левия крак от малък ъгъл. Ситуацията беше прегледана чрез ВАР за съмнения за нарушение на норвежеца в атака.
В крайна сметка реферът Джунейт Чакър не призна гола, но отсъди дузпа за Борусия. Зад топката застана Холанд, чийто удар беше отразен от Буну, а при добавката футболистите на Борусия отново не успяха да пратят топката в мрежата. Играта отново беше прекъсната заради решение на Чакър дузпата да бъде изпълнена отново заради нарушение на Буну при първото изпълнение.
Холанд отново се нагърби с изпълнението и стреля в същия ъгъл, като този път успя да се разпише за 2:0.
В 68-ата минута Севиля намали резултата чрез Юсеф Ен-Несири, който се разписа от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Емре Джан срещу Люк Де Йонг, който дори си позволи да избухне срещу рефера, недоволен от решението му.
До края Борусия умело удържаше преднината си, но се пропука в добавеното време, когато след центриране в наказателното поле Ен-Несири с глава изравни. В крайна сметка за повече нямаше време и така Борусия се класира на 1/4-финалите в Шампионската лига.

Борусия Дортмунд - Севиля 2:2

1:0 - Холанд 35
2:0 - Холанд 52-дузпа
2:1 - Ен-Несири 68-дузпа
2:2 - Ен-Несири 90
БОРУСИЯ: Хитц, Морей, Джан, Хумелс, Шулц, Дахуд, Дилейни, Белингам, Азар, Холанд, Ройс.
СЕВИЛЯ: Буну, Акуня, Карлос, Кунде, Навас, Жордан, Фернандо, Родригес, Сусо, Ен-Несири, Окампос.