Страхотен гол на Чавдар Ивайлов донесе победата на Ботев (Враца) в дербито на Северозапада (видео+галерия)

Ботев (Враца) спечели дербито на Северозапада. Отборът на Антони Здравков надигра с 1:0 Монтана в последен мач от 20-ия кръг на efbet Лига. В герой за тима се превърна Чавдар Ивайлов, който заби единственото попадение на стадион "Огоста". Този гол прекъсна и ужасната серия на "зелените" от осем поредни загуби.

Първата интересна ситуация в дербито се откри пред вратата на домакините. Петър Атанасов бе намерен в наказателното поле, където Сенхаджи не успя да му противодейства, но шутът на атакуващия футболист на врачани не намери очертанията.
88 Монтана - Ботев (Враца)
В 19-ата минута Тони Тасев шутира от фаул, но топката премина далеч над целта. В 29-ата минута капитанът на "сините" Иван Михов действа отлично в наказателното поле и центрира към Сенхаджи. Той не успя да засече топката, а Янко Ангелов и Николай Минков също се разминаха с топката.
Малко по-късно домакините стигнаха до изключително чиста ситуация за гол. Николай Минков финтира бранител на Ботев и влезе навътре към наказателното поле, след което последва удар с десния крак, но кълбото премина на сантиметри целта.
В 39-ата минута Николай Минков отправи много мощен шут от въздуха, но вратарят Красимир Костов запази мрежата си суха.
Първото попадение падна в 50-ата минута. Халфът на "зелените" Чавдар Ивайлов изпълни страхотен пряк свободен удар, който матира Благой Макенджиев.
В 56-ата минута Даниел Генов стреля, но ударът на звездата на тима от Враца бе неточен.

В 86-ата минута врачани пропуснаха да накажат грешка в защитата на "сините". Даниел Генов центрира в наказателното поле, Благой Макенджиев пропусна да улови топката, но Христо Златински не успя да засече подаването.

До края на срещата не се случи нищо интересно и дербито на Северозапада завърши с успех за Ботев (Враца).

МОНТАНА - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:1