Кузнецова се пребори с китайка и си гарантира дуел със Свитолина във втория кръг в Дубай

Носителката на две титли от Големия шлем Светлана Кузнецова (Русия) се класира за втория кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 1.84 милиона долара. Кузнецова победи Цян Ван (Китай) с 6:4, 1:6, 7:5 за 2:21 часа.

За рускинята това беше 20-а победа в основната схема на турнира в Дубай. Тя е трикратна финалистка (2004, 2008, 2011) и участва за 13-и път, но първи след 2016 година. Ван сервираше за мача при 5:4 в третия сет, но Кузнецова направи пробив в десетия гейм, след което спечели още два гейма и затвори срещата. Във втория кръг рускинята ще срещне номер 1 в схемата Елина Свитолина от Украйна.

Вероника Кудерметова също стартира с победа срещу сънародничката си Анастасия Павлюченкова със 7:6(3), 6:2. Следващата съперничка на Кудерметова ще бъде номер 6 Белинда Бенчич от Швейцария.

Французойката Елизе Корне елиминира Даря Касаткина (Русия) с 6:4, 3:6, 6:1, а Анастасия Севастова от Латвия победи Бернарда Пера (САЩ) с 6:0, 6:3.

Онс Жабюр (Тунис) спечели срещу чехкинята Катерина Синякова с 6:2, 6:3 за 65 минути и за четвърти път достига до втория кръг на турнира.

В най-драматичния мач от днешната програма 16-годишната Коко Гоф (САЩ) победи рускинята Екатерина Александрова със 7:6(3), 2:6, 7:6(8) за 2:45 часа.