Марек смачка Кюстендил в дербито на Югозапад и поведе в класирането (видео)

Отборът на Марек с изкачи до първото място, след като успя да се наложи с класическото 3:0 над Кюстендил в дербито от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата бе директен сблъсък между първия и втория, а опасните центрирания на домакините от Дупница успяха да матират съпротивата на “сините”. И трите попадения паднаха след подаване по въздух, а Милен Иванов в 20-ата минута, Димитър Илиев в 41-ата и Евгени Тунтев в 85-ата бяха точни. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Първите 15-ина минути бяха изцяло под контрола на дупничани. Още в първите 7-8 минути игра домакините успяха да нацелят два пъти гредата и изпуснаха шанса да открият резултата.
Натискът на Марек обаче не стихна. В 18-ата минута след хубаво центриране от ъглов удар футболист в “червено” се извиси над всички и стреля опасно, но топката рикошира във футболист на Кюстендил и напусна очертанията на игрището.
Последваха още няколко корнера, като се стигна до 20-ата минута, когато все пак Марек успя да вкара. Отново след центриране от ъглов удар топката стигна до Милен Иванов, който успя да надскочи вратаря на Кюстендил Борис Груев и вкара с глава за 1:0.
В 29-ата минута след нова атака на Марек голмайсторът Милен Иванов изпрати интересно центриране, с което изведе наляво Димитър Пантелеев. Нападателят без да се поколебае стреля с глава от движение, но вратарят на гостите спаси.
В 31-ата минута Газиев стреля директно от пряк свободен удар, като отправи хубави и плътен удар, но вратарят на “червените” спаси. В 35-ата минута Кюстендил стигна до много красиво попадение, след като от ниско центриране Александър Александров успя да засече и директно от въздуха отклони топката, като така прескочи вратаря на Марек. В последствие обаче се оказа, че нападателят е бил в положение на засада и попадението не бе зачетено.
В 40-ата минута Милен Иванов се опита да изведе свой съотборник с подаване по въздуха, но топката бе отклонена от футболист в “синьо”. Така кълбото попадна в краката на Веселин Любомиров, който от границата на наказателното поле се стреля с външен фалц, но в аут.
Само минутка по-късно обаче Марек вече водеше с 2:0. След центриране отляво Димитър Илиев успя да засече с глава и да вкара, за да покачи резултата.
В 48-ата минута Кюстендил се размина на сантиметри от това да намали резултата. На пръв поглед една избита топка от около 40 метра от страна “сините” прелетя опасно и кацна на напречната греда.
Малко по-късно Веселин Любомиров бе изведен сам срещу вратаря на Кюстендил. Нападателят успя да премине покрай стража, но на празна врата отправи много слаб и топката бе избита малко пред голлинията.
В 67-ата минута отново Любомиров бе близо до трети гол. Той успя да напредне добре, финтира футболист в “синьо” и нанесе шут от границата на наказателното поле, но неточно. 10 минути по-късно Йорданов стреля по посока вратата на Марек с глава след центриране от пряк свободен удар, но изстрелът му срещна гредата.
В 85-ата минута след ново центриране от корнер домакините стигнаха и до трети гол. В наказателното поле Евгени Тунтев бе оставен непокрит, а той успя да поеме и от изключителна близост да простреля вратата на Борис Груев.
С тази своя победа Марек се изкачва до първото място в класирането, като изпреварва днешния си съперник Кюстендил. Дупничани са с актив от 46 точки, докато “сините” са с 44. Третият и четвъртият във временното класиране Вихрен (Сандански) и Беласица обаче дебнат, след като и двата тима са с по 43 точки и не са изиграли все още мачовете си.

МАРЕК 3:0 КЮСТЕНДИЛ
1:0 М. Иванов (20)
2:0 Илиев (41)
3:0 Тунтев (85)