Автогол и много усилия в защита оставиха Тотнъм близо до топ 4 (видео)

Тотнъм постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Фулъм на "Крейвън Котидж". Автогол на Тосин Адарабийо донесе успеха на "шпорите", които прекъснаха серия от пет поредни мача без загуба за "котиджърс". Тимът на Жозе Моуриньо изигра доста прагматичен двубой, като през второто полувреме предимно се бранеше, но това бе достатъчно за важните три точки.

Мениджърът на домакините Скот Паркър бе направил три промени в сравнение с нулевото равенство с Кристъл Палас. Иван Кавалйро, Марио Лемина и Антони Робинсън стартираха. Толкова бяха и корекциите, извършени от Жозе Моуриньо. Мат Дохърти, Бен Дейвис и Деле Али излязоха като титуляри. Гарет Бейл започна във втори пореден мач като титуляр в Премиър лийг.
Първото полувреме бе сравнително равностойно, но Тотнъм атакуваше по-опасно. Гостите поведоха в 19-ата минута, когато Деле Али си помисли, че е отбелязал първия си гол в първенството през този сезон, след като комбинира със Сон, който впоследствие центрира към него. Халфът засече, топката се отклони в крака на Адарабиойо и влезе във вратата. Първоначално попадението бе записано на името на Али, но след това бе отчетено като автогол на играча на Фулъм.

В 36-ата минута Хари Кейн претендираше за дузпа след контакт с Аина. Такава обаче не бе отсъдена дори след намесата на ВАР. Малко преди почивката Сон стреля опасно с глава, но топката премина встрани. В добавеното време на първата част Лемина имаше страхотен шанс да изравни, но хубавият му изстрел премина над вратата.
След почивката Фулъм владееше инициативата и търсеше гола, а Тотнъм се прибра в защита. В 52-рата минута Лорис направи изключително спасяване след удар с глава на Андерсен. След корнера стражът на гостите отново се намеси след изстрел с глава на Адарабийо.
В 62-рата минута Маджа прати топката във вратата на Лорис, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради това, че кълбото докосна ръката на Лемина преди това. Ръката бе плътно прилепена до тялото на играча и той нямаше какво да направи, но въпреки това реферите отмениха гола.

В 84-тата минута Кейн имаше шанс да сложи точка на спора, след като излезе в добра позиция, но Ареола спаси. Това бе и единственият шанс за гостите през второто полувреме. В края Митрович пропусна още една възможност за Фулъм.