Фенербахче ликува в Милано (видео)

Фенербахче се наложи със 100:92 (24:28, 26:24, 28:17, 22:23) над Олимпия Милано като гост в мач от 27-ия кръг на Евролигата.

След успеха в Милано, турският гранд заема осма позиция във временното класиране с баланс 16-11, а домакините са на трето място в таблицата със 17 победи и 10 загуби.

Срещата започна равностойно, като на почивката баскетболистите на Олимпия се оттеглиха с аванс от 2 точки (52:50). По-слабата трета част се оказа решаваща за изхода от срещата. Гостите от Турция се възползваха максимално от грешките на съперника и не изпуснаха преднината си до края.

За Фенербахче Нандо дьо Коло беше най-резултатен с 20 точки, Лоренцо Браун вкара 18, а по 15 нанизаха Марко Гудурич и Дайшон Пиер.

Кевин Пънтър отбеляза 20 точки за Олимпия Милано, а Луиджи Датоме се разписа с 16.

Снимка: euroleague.net