Сасуоло и Наполи не излъчиха победител в луд мач (видео)

Отборите на Сасуоло и Наполи завършиха наравно 3:3 на "Мапеи" в зрелищен мач от междинния 25-и кръг в Серия "А".

В 24-ата минута много красив гол на Лоренцо Инсиние беше отменен от ВАР поради засада. Десет минути по-късно Доменико Берарди центрира от фаул, за да може Никола Максимович да прати топката в собствената си мрежа и да даде аванс на домакините. Преднината обаче не се задържа дълго, тъй като Пьотър Жиелински изравни с прекрасен шут от границата на наказателното поле. В 45-ата минута обаче Елсейд Хисай фаулира Франческо Капуто, който с точно изпълнена дузпа отново изведе "неровердите" напред в резултата.

В 68-ата минута топовен изстрел на Берарди разтресе напречната греда, а само две минути след това близката странична греда спря удар на Чичо Капуто. В 72-ата Джовани Ди Лоренцо се възползва от центриране на Инсиние, за да се стигне до 2:2.  В 89-ата съдията даде дузпа за "партенопеите" за нарушение на Лукаш Хараслин срещу Ди Лоренцо. Инсиние пък беше безпогрешен от бялата точка. Вече беше изтекло добавеното време, когато Костас Манолас повали Хараслин в своето наказателно поле. Това означаваше трета дузпа в мача, от която Капуто оформи крайния резултат.

Така Наполи събра 44 точки и се изкачи на петата позиция в класирането преди мача на Рома. Сасуоло пък остана осми с 36 пункта, но може да бъде изпреварен от Верона.