Везенков и Олимпиакос се сринаха в Испания (видео)

Седма поредна загуба инкасира Олимпиакос, отстъпвайки с 66:91 (21:15, 11:28, 26:25, 8:23) на Баскония като гост в мач от 27-я кръг на Евролигата. С осмото поражение в последните осем кръга (б.а. тъй като изиграха един отложен мач) гръцкият гранд заема 13-а позиция в класирането с баланс 11-16, а Баскония се намира на 10-о място в таблицата с баланс 14-13.

Българският национал в състава на „червено-белите” Александър Везенков отново попадна в стартовата петива на треньора Йоргос Барцокас и за малко повече от 19 минути на паркета се разписа с 5 точки, 9 борби, 2 откраднати топки.

Освен Костас Папаниколау, който ще бъде аут до края на сезона за Олимпиакос, от състава липсваше и опитния Йоргос Принтезис.

Иначе срещата започна с предимство за Везенков и компания, които след 10 минути игра натрупаха аванс от 6 точки (21:15). Втората част обаче беше съкрушителна за гостите от Гърция, които не приличаха на себе си и допуснаха тотален обрат, като дори изоставаха с 11 точки преди почивката (32:43). След паузата „червените” направиха опит да се върнат и въпреки, че спечелиха частта с 1 точка, не успяха да обърнат нещата в своя полза. В заключителните минути на срещата играчите на Олимпиакос изглеждаха обезверени, а разликата просто набъбваше в полза на Баскония.

За Баскония Лука Вилдоса реализира 19 точки, Рокас Гиедрайтис вкара 18, а Акиле Полонара добави 11 точки.

За Олимпиакос Ливио Жан-Шарл вкара 15 точки, а Октейвиъс Елис наниза 12 точки.

Снимка: euroleague.net