Реал Мадрид загуби ценни точки в битката за титлата (видео)

Шампионът на Испания Реал Мадрид и Реал Сосиедад завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 25-ия кръг на Ла Лига. Кристиан Порту отбеляза гола за баските в 55-ата минута. В 89-ата резервата Винисиус Жуниор изравни и спаси 13-кратния европейски клубен първенец от поражение, но загубените точки може да се окажат с решаващо значение в борбата за първото място. След този резултат "лос бланкос" остават на трето място в класирането, като са с равен брой точки с втория Барселона (по 53). Водачът в класирането Атлетико Мадрид е с 58 точки и с мач по-малко от двата гиганта в испанския и световен футбол.

За Винисиус това бе мач №100 с бялата фланелка. Той не получи шанс да започне от първата минута, но все пак ознаменува специалния ден с попадение, което донесе точка на водения от Зинедин Зидан гранд.
В неделя "дюшекчиите" приемат на "Уанда Метрополитано" "лос меренгес" в мадридското дерби, което би могло да тласне битката за титлата в една или друга посока. Баските от Сан Себастиан пък са пети в класирането, но на цели 6 точки от четвъртия Севиля. Реал Сосиедад определено може да съжалява за крайния резултат, тъй като съвсем малко не достигна на тима на Иманол да удържи победата. Равенството прекъсна победните серии и на двата отбора. Реал Сосиедад влезе в мача с три поредни победи в Ла Лига, а мадридчани бяха спечелили предишните си 4 срещи за първенство.
Марко Асенсио, Мариано Диас и Иско бяха тримата в атака, на които бе заложил Зинедин Зидан предвид многото контузени футболисти в състава, а баските излязоха с Александър Исак на върха на нападението, като тримата офанзивни футболисти зад него бяха Микел Оярсабал, Давид Силва и Кристиан Порту.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В началните минути действията се развиваха предимно в средата на терена, а най-любопитната ситуация в първия четвърт час бе пред вратата на Тибо Куртоа. Каземиро събори в наказателното поле на "лос бланкос" играч на Реал Сосиедад, но бе отсъдена засада. Гостите се чувстваха комфортно на "Алфредо Ди Стефано" в началото на мача, а в играта на "лос меренгес" липсваше острота.
В 19-ата минута пък пред Лука Модрич се откри най-добрия шанс за гол от началото на двубоя. Хърватският халф получи топката в много опасна за гостите зона в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител.
В 22-ата минута играчите на Зидан пропиляха златен шанс за 1:0. Мариано Диас имаше възможност почти от голлинията да изпрати топката с глава във вратата на Алекс Ремиро, но не успя да го стори. Той бе притиснат от Андони Горосабел, който последен игра с топката и от неговата глава кълбото срещна напречната греда. В тази ситуация топката попадна в намиращия се в прекрасна позиция Марко Асенсио, който успя да стреля, но защитник изби с крак влизащата по всяка вероятност във вратата топка и Реал Сосиедад оцеля в тази ситуация. Веднага след това пък Рафаел Варан опита коварен прехвърлящ удар с глава и топката "кацна" върху напречната греда, като бе докосната и от стража Ремиро.
Домакините постепенно се активизираха и принудиха съперника си да действа предимно в отбрана, а Каземиро пробва далечен изстрел, който мина близо до целта, но все пак топката излезе в аут. В 35-ата минута пък Тони Кроос нахлу в наказателното поле на гостите и от доста близко разстояние, но и от малък ъгъл, се опита да насочи топката във вратата. Защитник на баските обаче го блокира и топката излезе в ъглов удар. Минута преди края на първата част Модрич тества Ремиро с опасен изстрел, но стражът внимаваше и спаси.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Втората част започна със заплаха за вратата на Реал Мадрид. Начо Монреал опита удар с гръб към вратата след разбъркване пред Тибо Куртоа, но топката мина над напречната греда.
Играчите на Иманол започнаха уверено второто полувреме и успяха да изненадат "белите" в 55-ата минута. Начо Монреал центрира много добре към Кристиан Порту, а дребничкото крило намери по невероятен начин топката и я насочи във вратата с глава неспасяемо за Куртоа, като кълбото се срещна и с напречната греда преди да се озове в мрежата.
Две минути след гола си Порту бе много близо и до асистенция. Той опита да намери с центриране отдясно намиращия се на метри пред вратата на Куртоа Александър Исак, но шведският нападател се размина с топката.
В 63-ата минута Каземиро бе много близо до гол за 1:1, но ударът на бразилеца с глава от близко разстояние излезе на сантиметри встрани от целта.
Две минути преди головото положение на Каземиро Зидан направи тройна смяна, изваждайки от игра нападателното си трио и пускайки Уго Дуро, Родриго и Винисиус Жуниор. В същото време авторът на попадението за гостите Порту получи травма и бе заменен в 72-ата минута от Андер Баренечеа.
Играта на "белите" в атака продължаваше да не върви, а в 78-ата минута гостите дори имаха шанс за 0:2, но футболист на Реал Сосиедад стреля лошо с глава от доста добра позиция. В 84-ата минута пък Родриго не бе никак далеч от гол за 1:1, но шутът му от границата на наказателното поле мина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на Ремиро. Три минути преди края пък Каземиро стреля неточно от дъгата на наказателното поле.
Нещата изглеждаха почти безнадеждни за "белите", но в 89-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Лукас Васкес центрира отдясно, отбраната на баските бе "матирана" и Винисиус с удар от движение опъна мрежата зад Ремиро.
В добавеното време Дуро стреля в аут с глава и Реал Мадрид не успя да направи обрат в резултата, губейки ценни точки в битката за титлата.