Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Астън Вила излъга Лийдс с ранен гол и безупречна игра в защита (видео)

Астън Вила записа първа победа в последните си три мача в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Лийдс Юнайтед на "Елънд Роуд". Въпреки че отново бе без контузения си капитан Джак Грийлиш, тимът на Дийн Смит изигра много прагматичен двубой и след като поведе още в петата минута след гол на Ануар Ел-Гази, ограничи до минимум възможностите за домакините.

Срещата започна много добре за бирмингамци, които рано поведоха в резултата, след като Ел-Гази засече на далечната греда нещо средно между удар и подаване от страна на Оли Уоткинс. Двата отбора създадоха още доста положения до почивката, но нови голове така и не паднаха. Меслие спаси още два удара на Ел-Гази, а Рафиня създаваше всичко интересно в атаката на Лийдс, но само веднъж се наложи Мартинес да се намесва по-сериозно след негов удар.

Астън Вила продължи да се защитава доста добре след почивката, a играта на Лийдс не вървеше и йоркширци имаха предимство само в контрола над топката. Положенията и точните изстрели лиспваха. В последните минути Рафиня пропусна добра възможност след удар с глава отблизо. За Лийдс това бе шеста домакинска победа през този сезон.