Болоня дочака победа над Лацио, Имобиле пропусна дузпа (видео)

Отборът на Болоня записа домакински успех с 2:0 над Лацио в двубой от 24-ия кръг на Серия "А". Така "рособлу" постигнаха първа победа над този съперник от 2012 година насам. Българският национал Валентин Антов остана на пейката през целия мач.

Още в 16-ата минута римляните получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Николас Домингес срещу Хоакин Кореа. Капитанът Чиро Имобиле обаче я изпълни прекалено слабо, което позволи на Лукаш Скорупски да спаси неговия удар.  Само две минути по-късно Хосе Рейна отрази шут на Рикардо Орсолини, което позволи на Ибрахима М'Байе да открие резултата със своята добавка. Другият гол в срещата дойде в 64-ата минута, когато домакините изпълниха хитро един тъч, довел до успешно воле на Никола Сансоне. До края гостите също потърсиха попадение, но не сполучиха с това.

По този начин Болоня се събра до 11-ата позиция, събирайки актив от 28 точки. Лацио пък остана шести с 43 спечелени пункта.