Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Безличен Милан отърва кожата, Звезда отново завърши мача в намален състав (видео)

Отборите на Милан и Цървена звезда направиха реми 1:1 на "Джузепе Меаца" в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Заради резултата 2:2 в първата среща и повечето голове на чужд терен "росонерите" се класираха за следващата фаза на турнира. Попаденията бяха отбелязани от Франк Кесие (9' - дузпа) за домакините и Ел Фарду Бен (24') за гостите, които, подобно на мача преди седмица, завършиха с намален състав след червен картон на Марко Гобелич (70'). В четвърти пореден двубой миланският гранд показа бледа сянка на играта си от есенния полусезон, като при по-голям късмет сръбският първенец можеше да спечели срещата и да продължи напред в състезанието.

Стефано Пиоли отново бе направил много промени в своя състав, като този път те бяха шест. В защита новите имена бяха тези на Фикайо Томори и Диого Далот. Като опорен халф играеше Суалихо Мейте, а по двата фланга нападаха Саму Кастийехо и Хакан Чалханоглу, което направи Раде Крунич плеймейкър. На върха на атаката беше поставен Рафаел Леао. Гостите пък бяха разположени в 3-4-2-1 с Диего Фалчинели като централен нападател и познатия на родните фенове Милан Борян на вратата.

Домакините бързо стигнаха до гол. В осмата минута Раде Крунич стреля, а Гобелич игра с ръка в наказателното си поле. Съдията прегледа ситуацията чрез ВАР и посочи бялата точка, откъдето Кесие откри резултата. Той посвети попадението си на 21-годишния футболист на Аталанта Уили Та Би, който през тази седмица почина след дълга борба с раково заболяване. В 19-ата минута при изпълнение на корнер се разписа Бен, но попадението му беше отменено след игра с ръка на Радован Панков. В 22-ата именно Бен стреля от фаул, а топката се удари в сглобката на вратата и излезе в аут.
От третия си опит нападателят успя да възстанови равенството. Това стана в 24-ата минута, когато той беше точен с шут по земя в далечния ъгъл на вратата. Последваха пропуски на Кесие и Чалханоглу. В 38-ата Далот получи топката на чудесна позиция и стреля, но Борян изби топката с крак. В 43-ата Гелор Канга отправи далечен шут, който профуча покрай вратата. В 45-ата "росонерите" получиха фаул на границата на наказателното поле, но изпълнението на Чалханоглу беше неточно.

На почивката Пиоли реагира като пусна в игра нападателите Златан Ибрахимович и Анте Ребич на местата на разочаровалите Леао и Крунич. Втората част започна с нов далечен изстрел на Канга, който отново не намери целта. В 52-ата Златан комбинира добре с Кесие, но Борян улови удара на шведа. Секунди по-късно нападателят подаде топката с глава към Ребич, който обаче пропусна възможността да се разпише от близко разстояние. В 61-ата Иванич стреля и след рикошет си спечели корнер. При неговото изпълнение Бен искаше дузпа, но такава не последва. В 67-ата Ибра пробва шут по земя от фаул, който отиде право в обятията на Борян. Минута по-късно "звездашите" също изпълниха пряк свободен удар. Той доведе до акробатично изпълнение на Саного, но Донарума с блестяща изява спаси своя отбор.

В 70-ата Гобелич си изпроси втори жълт и съответно червен картон и така "звездашите" останаха с десетима играчи на терена. "Дявола" веднага се възползва от това, като в 74-ата минута резервата Алексис Салемакерс прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада на Ибрахимович. В 82-ата появилият се като смяна Александър Катай получи топката на добра позиция, но изстрелът му мина встрани от вратата. В 90-ата гостите искаха дузпа, но се оказа, че топката е ударила Томори в корема. В последните секунди на добавеното време главният рефер Хесус Хил Мансано не позволи на сърбите да изпълнят корнер и така срещата приключи при резултат 2:2.

МИЛАН - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1

1:0 Кесие (9' - дузпа)