Хърватски жокер и "железен" вратар събориха крепостта на Леванте (видео)

Отборът на Осасуна излъга с 1:0 като гост Леванте в среща от 23-ия кръг на испанското първенство. Баските от Памплона отмъкнаха трите точки от "Естадио Сиудад де Валенсия" след изпълнени с драматични моменти заключителни минути. Единият от героите за Осасуна тази вечер бе хърватският нападател Анте Будимир, който стана автор на гола на победата - в 74-ата минута. Три минути след появата си на терена от пейката Будимир опъна мрежата зад Айтор с великолепен удар след майсторско центриране отдясно на включилия се в игра заедно с хърватина Енрике Барха.

Само 5 минути по-късно обаче домакините имаха идеален шанс да изравнят резултата. Леванте получи право да изпълни дузпа след глупаво нарушение на Хуан Крус срещу резервата на Леванте Хорхе де Фрутос. Вратарят Серхио Ерера обаче отрази изстрела от бялата точка на Хосе Луис Моралес и така също стана герой за своите, а гостите запазиха преднината си в резултата. До края на двубоя домакините имаха още един шанс да стигнат до 1:1, но Ерера спаси удар на Микаел Малса и баските удържаха победата.
Така Осасуна записа втора поредна победа в шампионата, след като в миналия кръг надделя с 2:1 у дома над Ейбар. Тогава Будимир отново бе в ролята на герой за Осасуна, вкарвайки победния гол за 2:1 четири минути преди края. Баските са 12-и в класирането с 25 точки, а Леванте заема 10-а позиция с 27, след като нямаше поражение в последните си 5 срещи. Освен това днешната загуба сложи край на серията на Леванте от 9 поредни домакински мача без поражение. Последната загуба на тима на собствен терен бе на 4 октомври 2020 година - 0:2 срещу Реал Мадрид.