Рома подчини Удинезе на "Олимпико" (видео)

Тимът на Рома разби с 3:0 на своя стадион "Олимпико" в Рим Удинезе в ранния неделен мач от 22-ия кръг на италианското първенство. Два гола за "вълците" отбеляза френският полузащитник Жордан Верету (5', 25'-д), а в последните секунди резервата Педро Родригес оформи крайния резултат. Така столичани се изкачиха временно на трето място в класирането с 43 точки, докато Удинезе е 14-и с 24. В предишните си три срещи Удинезе не бе получавал гол във вратата си в шампионата. "Вълците" пък продължиха успешната си серия на "Олимпико", като вече имат три поредни победи у дома в Серия "А". Тимът е спечелил 6 от последните си 7 домакински срещи (изключваме поражението с 0:3 от Лацио в римското дерби, тъй там Рома бе символичен гост). Лидер в класирането продължава да е Милан с 49 точки, но още тази вечер Интер (47) има шанс да измести градския си съперник от върха, ако се справи у дома с Лацио.

Мачът започна перфектно за домакините от Рома, които още в 5-ата минута излязоха напред в резултата. Джанлука Манчини центрира брилянтно отдясно и качи топката на главата на Жордан Верету, а френският халф хладнокръвно заби кълбото в земята от близко разстояние и то се оплете в мрежата зад безпомощния Хуан Мусо.
В 12-ата минута бърза контраатака на "вълците" позволи на Борха Майорал да стреля от добра позиция, но Мусо парира удара на испанския нападател. В 19-ата минута Рома пропусна страхотен шанс за 2:0, след като Рожер Ибаниес от 1-2 метра разстояние стреля в крака на футболист на Удинезе и топката излезе в ъглов удар.
В 25-ата минута резултатът стана 2:0, като това се случи след спорна дузпа в полза на "вълците". След прекрасен дълъг пас на Рик Карсдорп играч на Рома центрира отдясно към връхлитащия Хенрих Мхитарян. Арменският атакуващ халф успя да изпревари стража Мусо и пръв игра с топката, като тя излезе в аут. Реферът Пиеро Джакомели обаче посочи бялата точка без да се консулитра със ситемата ВАР, тъй като Мусо събори в наказателното поле Мхитарян. Това обаче се случи след като арменецът вече бе играл с топката и бе нанесъл неточния удар. Така или иначе зад топката застана Верету и с безпощадно изпълнение французинът за втори път днес опъна мрежата зад Мусо - 2:0.
В 30-ата минута тимът на Пауло Фонсека реализира трето попадение, което бе плод на прекрасна атака. Негов автор бе Лоренцо Пелегрини, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради фаул в атака.
В началните минути на второто полувреме гостите показваха доста по-голяма активност и в 50-ата минута пред Жерард Деулофеу се откри шанс за гол, но ударът на юношата на Барселона бе слаб и не затрудни Пау Лопес. В 57-ата минута Родриго Де Паул получи възможност да стреля от пряк свободен удар от нелоша позиция, но на шута на аржентинския халф липсваше малко точност.
През второто полувреме домакините предпочитаха да действат по-дефанзивно, но в 65-ата минута Пелегрини не бе далеч от гол във вратата на Удинезе. Той опита удар с глава след центриране отляво, но топкта излезе в аут. В 70-ата минута пък Удинезе пропиля идеална възможност да се върне в мача. Деулофеу се озова очи в очи със сънародника си от Испания Пау Лопес, но с блестяща намеса с ръка стражът изби топката и предотврати сигурен гол за гостите.
В третата минута на добавеното време появилият се в заключителните минути в игра за Рома испански ветеран Педро Родригес с удар от относително близко разстояние опъна мрежата зад Мусо и стана автор на последния гол в мача.