Ман Сити взе реванш от Тотнъм и дръпна със седем точки на върха (видео)

Манчестър Сити се откъсна на осем точки пред градския си съперник Ман Юнайтед, при равен брой мачове, след като победи с 3:0 Тотнъм на "Етихад Стейдиъм" в двубой от 24-тия кръг на Премиър лийг. Разликата от Лестър пък е седем пункта, но "лисиците" в момента са с мач повече. Гол от дузпа на Родри (23') и поредните попадения на Илкай Гюндоган (50', 66') донесоха 16-и пореден успех на "гражданите" във всички турнири. Така тимът на Джосеп Гуардиола взе реванш от Тотнъм за двете последователни загуби с 0:2. Двата отбора трябва през април да се срещнат и във финала за "Карабао Къп".

Джосеп Гуардиола направи две промени в сравнение с дербито с Ливърпул преди седмица. Аймерик Лапорт започна вместо Рубен Диаш, който през седмицата бе болен и остана на пейката. Габриел Жезус замени Рияд Марез. Серхио Агуеро остана сред резервите.
Гарет Бейл бе на скамейката на Тотнъм въпреки недоразуменията, които имаше с Жозе Моуриньо през седмицата. Уелсецът се появи в игра през втората част, когато вече двубоят бе решен. Джафет Танганга започна за първи път в мач от Премиър лийг през този сезон. Ерик Дайър също стартира за лондончани.
Началото на представляваше никаква изненада - домакините се хвърлиха в атака от първата минута, а лондончани приеха по традиция играта в своята половина. Най-близо до гола в първия 1/4-час обаче бяха гостите. В 14-ата минута Хари Кейн изпълни добре пряк свободен удар, насочи топката към горния десен ъгъл, но тя срещна страничната греда.
В 21-вата минута Гюндоган получи пас от Жезус в наказателното поле, Хьойберг не прецени добре движението си и подложи крак - дузпа за домакините. Родри се нагърби с изпълнението, след като самият Гюндоган пропусна 11-метров наказателен удар срещу Ливърпул. Едерсон също прояви желание да изпълни, след като на два пъти в последната седмица Джосеп Гуардиола заяви, че именно той може да бие следващата дузпа. В крайна сметка Родри не му отстъпи това право. Испанецът не изпълни много добре дузпата и Лорис стигна до топката, но силата на удара бе достатъчна, за да влезе във вратата - 1:0.

Три минути преди почивката Сити бе много близо до втори гол. Стърлинг проби добре отдясно, след което подаде ниско към Гюндоган. Ударът на германеца бе блокиран от Санчес, след което Жезус стреля, но топката чукна горната част на напречната греда и излезе в аут.
В 50-ата Сити удвои аванса си след добър рейд на Стърлинг в наказателното поле, след който крилото пусна към Гюндоган. Германецът стреля от 10 метра, а Лорис не успя да се намеси добре. Това бе десети гол за Гюндоган в последните му 12 мача в Премиър лийг.
В 66-ата минута Гюнгодан сложи точка на спора с втория си гол днес. Той дойде след асистенция на Едерсон, който изрита топката силно напред. Гюндоган остана сам срещу Санчес, който загуби равновесие, след което германецът стреля в десния ъгъл за 3:0. Малко след това обаче Гюндоган получи контузия в слабините и бе заменен от Торес.
Минута пред края Лорис спаси Тотнъм от нов гол, след като изби с крак удар на Стърлинг отблизо.