Нули във Варна - Черно море и Локо (Пд) стъпиха накриво по пътя към целите си (видео)

Отборите на Черно море и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в първия си мач от пролетния полусезон. Двата тима изиграха равностоен мач, в който головите положения на практика липсваха. Теренът бе доста тежък и за двата тима, което допълнително затрудни съставите.

През първата част двата тима действаха равностойно и не успяха да си отбележат гол. Най-чистата ситуация бе пред вратата на гостите. В 10-ата минута Родриго преодоля технично на десния фланг Момчил Цветанов и центрира отлично към Исмаил Иса. Нападателят обаче отблизо не уцели вратата. Гостите отговориха с добра атака и удар на Лукас Салинас две минути по-късно, но ударът бе в ръцете на Дюлгеров.

През втората част ситуацията на терена не се промени много. Двата тима действаха равностойно, но така и не успяха да застрашат реално двамата противникови вратари. На моменти играта загрубя, което даде резултат в пет жълти картона след почивката. Така или иначе нямаше промяна в резултата и двата тима поделиха точките.

По този начин двата тима стъпиха накриво от целите си. Локомотив засега остава на втора позиция, но може да я загуби, ако ЦСКА-София победи Славия. Освен това четвъртият и петият - Арда и Берое вече са само на две и три точки.

Черно море пък остава на седма позиция и ако утре ЦСКА 1948 победи Царско село ще се откъсне в битката за първата шестица на пет точки.

ЧЕРНО МОРЕ 0:0 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)

Състави:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 2. Панов, 7. Абреу, 70. Велев, 10. Илиев, 23. Гарсия, 72. Родриго, 9. Иса

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Гомис, 39. Умарбаев, 34. Витанов, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 15. Илич