Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Янев и Бърно с фатална грешка за Купата на Чехия

Бърно с българския национал Александър Янев отпадна от турнира за Купата на Чехия, след като допусна драматична загуба с 84:89 от Пардубице във четвъртфиналите в Нимбурк.

Българското крило отново попадна в стартовата петица и за 19 минути на паркета се разписа с 9 точки и 3 борби.

Янев попадна в състава на националния отбор на България за решаващата европейска квалификация в Рига. Тимът воден от Росен Барчовски се събра вчера в Самоков, като на 15 февруари (понеделник) ще отпътува за Латвия за мачовете с домакина и Босна и Херцеговина. Баскетболистът на Бърно ще се присъедини към трикольорите директно в латвийската столица.