Балкан наказа Академик Пд и обърка сметките на Черноморец

Балкан се наложи с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) над Академик Пловдив като гост в мач от 17-ия кръг на НБЛ. Победата на тима от Ботевград обърка сметките на Черноморец, който остана извън четворката преди третото завъртане в първенството.

Така Балкан остава на трета позиция във временното класиране, а Академик Пловдив заема шесто място в таблицата.

Срещата в Пловдив започна изключително динамично, като остана оспорвана и до полувремето, на което гостите се оттеглиха само с точка аванс (34:33). След почивката нещата продължиха да изглеждат по-добре за баскетболистите на Балкан, които в крайна сметка се добраха до успеха.

Божидар Аврамов изигра силен мач за победата на своя тим, като завърши с 20 точки, 14 вкара Димитър Димитров, а по 11 добавиха Сияни Чеймбърс и Давонтей Джордан.

За Академик Васил Бачев наниза 17 точки, а Йере Вучица вкара 13.