Тотнъм се върна към победите с изненадващото завръщане на Хари Кейн (видео)

Тотнъм прекъсна серия от три поредни загуби в Премиър лийг, след като надделя с 2:0 над Уест Бромич у дома в двубой от 23-тия кръг. Лидерите на "шпорите" Хари Кейн (54') и Хюн-Мин Сон (58') отбелязаха два гола през втората част, с което донесоха успеха на тима на Жозе Моуриньо.

Голямата новина за домакините бе, че Хари Кейн се завърна в стартовия състав след контузиите в глезена, които получи по време на дербито с Ливърпул. Жозе Моуриньо преди два дни заяви, че голмайсторът на "шпорите" ще се се завърне през следващата седмица, но явно това е била изненадата на португалеца за този мач. Давинсон Санчес, Ерик Ламела и Лукас Моура също стартираха.
Ейнсли Мейтланд-Найлс дебютира за УБА. Конър Галахър, Ромейн Сойърс, Лий Пелтие и Карлан Грант също бяха титуляри за "дроздовете".
"Шпорите" имаха сериозно предимство през първата част, като Хари Кейн имаше трите най-чисто положения. Веднъж ударът на английския национал срещна гредата, вторият път премина на сантиметри встрани, а в третата ситуация Сам Джонстън спаси. В 42-рата минута стражът на гостите изби и много опасен изстрел с глава на Орие.
След тези пропуски УБА можеше да шокира своя съперник в самия край на частта, но Юго Лорис успя да парира на самата си голлиния удар с глава отблизо на Мбайе Диане.
Четвъртата възможност, която се откри пред Хари Кейн, донесе аванс на Тотнъм. Нападателят получи много хубав пас по земя от Хьойберг, който го изведе зад отбраната. След това Кейн стреля технично в далечния ъгъл за 1:0.

След попадението Уест Бромич опита да изнесе играта, което веднага бе използвано от лондончани, които наказаха съперника си на контраатака. Моура изнесе добре, след което намери Сон. Кореецът напредна и с хубав удар направи 2:0. Много скоро след това Диане прати топката във вратата на Лорис, но попадението бе отменено заради засада.

Тотнъм в момента е на седмо място, на четири точки от Ливърпул. УБА е предпоследен, като "дроздовете" имат точка повече, но и мач повече от Шефилд Юнайтед.