Кристина Борукова и Йордан Гюров спечелиха националните титли на 400 метра

Кристина Борукова (Тракия 96-Пловдив) и Йордан Гюров (Академик-София) спечелиха титлите на 400 метра при мъжете и жените на националния шампионат по лека атлетика в столичната зала “Асикс Арена”. Борукова пресече първа финалната линия за 55.76 секунди. Сребърния медал заслужи победителката от турнир “Академик” Ванеса Янкова (КЛАСА) с 56.40 секунди, а бронзовото отличие извоюва Полина Тодорова (Тунджа-Ямбол) с 56.68 секунди.

98 50-ти международен турнир по лека атлетика "Академик"

Гюров се окичи със златния медал с личен рекорд от 48.11 секунди. Втори завърши победителят от турнир “Академик” Антонио Иванов (Левски 2016-София) също с лично постижение от 48.39 секунди, а трети отново с личен рекорд се нареди Велин Коваленко (Берое-Ст.Загора) с 48.40 секунди. Четвърти се нареди шампионът за юноши под 20 години Силян Пешев (Атлетик-София) с 49.85 секунди – негов личен рекорд.

Серията на 400 метра при мъжете е най-бързото бягане в България на две обиколки в зала от 2006 г.