Кристиано поведе Ювентус към лесна победа срещу Рома (видео)

Шампионът на Италия Ювентус надигра Рома с 2:0 на своя стадион в мач от 21-ия кръг на Серия "А", като победата на Старата госпожа дойде доста лесно. Кристиано Роналдо даде аванс на шампионите с гол в 13-ата минута, а в 70-ата Рожер Ибанес си отбеляза автогол. Роналдо удари и греда през първата част, а бразилският защитник на гостите вероятно изпрати топката в собствената врата с мисълта, че португалецът дебне до него. След този резултат двата тима са един до друг в класирането, като Старата госпожа вече е на трето място с 42 точки, а Рома е с 40 на четвърта позиция, като "бианконерите" са и с мач по-малко. Водач е Интер с 47 точки, пред Милан с 46, като "росонерите" все още не са изиграли двубоя си от кръга.

Кристиано Роналдо и Алваро Мората водеха атаката на шампионите, докато за "вълците" в нападение си партнираха Хенрих Мхитарян и Борха Майорал. Испанецът бе заел мястото на намиращия се в конфликт, или поне неизяснени отношения с наставника Пауло Фонсека босненец Един Джеко. Последният започна днес на пейката, а през второто полувреме се появи в игра, но не промени с нищо развоя на мача.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

13-ата минута се оказа фатална за гостите от Рим. Алваро Мората подаде на намиращия се на дъгата на наказателното поле на "вълците" Кристиано Роналдо и португалецът се възползва по най-добрия начин от оставеното му пространство, като с прецизен шут по земя изпрати топката в долния ляв ъгъл на Пау Лопес. Това бе и първата по-сериозна заплаха за някоя от двете врати от началото на двубоя. Попадението пък бе под №764 за 36-годишния португалец в славната му кариера.
Столичани имаха полушанс за гол в 21-ата минута, когато Браян Кристанте пробва опасен удар от въздуха фронтално срещу вратата на Войчех Шчесни, но топката не намери целта. Секунди по-късно пък сантиметри не достигнаха на CR7 да направи резултата 2:0. Кристиано получи топката в наказателното поле на гостите и без много да му мисли стреля към вратата на Лопес. Мараш Кумбула все пак попречи максимално на португалеца и след рикошет в тялото на албанския защитник топката се удари в напречната греда и се върна на терена.
В 41-ата минута отново Роналдо създаде работа на Лопес, който този път успя да парира изстрела на ибериеца. До края на първото полувреме не се случи нищо по-запомнящо се, а седемте корнера, които гостите изпълниха през първите 45 минути не им помогнаха с нищо.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Първите десетина минути на втората част бяха по-скоро "тихи". В 56-ата минута Мората не беше далеч от гол за 2:0. Испанският нападател получи възможност да стреля от добра позиция, но мерникът му не беше достатъчно точен. "Вълците" трудно стигаха до опасни ситуации за вратата на Шчесни, но в 59-ата минута имаше напрегната ситуация в наказателното поле на Ювентус. До решаващ удар обаче така и не се стигна, а освен това беше и отсъдена засада в тази ситуация.
В 63-ата минута Фонсека все пак реши да пусне в игра Джеко, който замени неубедителния тази вечер Майорал.
В 70-ата минута Ювентус се доближи до победата, след като автогол си отбеляза антигероят от римското дерби Рожер Ибанес. Така "бианконерите" сграбчиха мача още по-здраво в ръце и интригата изглеждаше приключила предвид развоя на срещата и липсата на идеи на "джалоросите" в атака. До автогола се стигна след като резервата Деян Кулушевски получи топката в наказателното поле опасно близо до вратата на Лопес и потърси пас към намиращия се в отлична позиция Кристиано, а Рожер в опита си да не позволи на кълбото да достигне до португалската суперзвезда, го отклони така, че то да се оплете в мрежата.
Столичани опитаха нещо като натиск в заключителните минути, но отбраната на Ювентус действаше стабилно, а 5 минути преди края Матайс де Лихт смени получилия травма Леонардо Бонучи. Минута преди края бившият играч на Ювентус Леонардо Спинацола пробва да притеснява Шчесни с шут извън наказателното поле, но изстрелът бе слаб и полският вратар не бе затруднен.
В крайна сметка играчите на Андреа Пирло се поздравиха с убедителна и твърде лесна и спокойна победа, благодарение на която дишат все по-сериозно във врата на лидерите от Милано.