ЦСКА 1948 надви третия в Северна Македония (видео)

ЦСКА 1948 победи с 1:0 ФК Македония Гьорче Петров в проверка, играна в комплекса "Голд Сити" в Алания. Единствения гол в срещата реализира Марио Топузов с точен шут в 16-ата минута. Мачът предложи интересен футбол и динамика. Положенията пред двете врати "родиха" три греди - една от тях в актива на българския състав. Сред зрителите беше националният селекционер Ясен Петров. В петата минута Марио Топузов центрира добре отляво, но Николай Ганчев не уцели с глава рамката. В 16-ата минута по-добрата игра на "червените" даде резултат. Топузов порази мрежата на третия в класирането на шампионата в Северна Македония с удар в долния десен ъгъл - 1:0 за българите!

Първото полувреме не предложи други попадения, като ЦСКА 1948 имаше още две възможности за гол. Първо Александър Александров стреля от добра позиция над гредата, а след това Ангел Бастунов пробва да угорчи стража Кико Стевковски с акробатичен удар, но не сполучи. Робиньо от ФК Македония Гьорче Петров пък пропусна да изравни в последните минути на първата част.

След почивката в игра за ЦСКА 1948 се появиха звездите на отбора Мартин Камбуров и Галин Иванов. Малко след подноняването на играта Камбуров направи пропуск пред вратата на северномакедонците. Те от своя страна отвърнаха с коварен изстрел на Робиньо, който се отби в страничната греда. Последва добавка, която националът Даниел Наумов майсторски спаси с една ръка.

Съставът от Скопие продължи да търси изравняване и за малко да го постигне в 72-ата минута, когато гредата за втори път помогна на вратаря Наумов. В 80-ата минута Борислав Дамянов се размина с красив гол. Бившият нападател на Кариана (Ерден) нанесе воле след центриране отляво, топката тупна и се насочи към далечния ъгъл, където обаче беше отбита от бранител в жълто, след което се удари в горната греда.

ЦСКА 1948 1:0 ФК Македония ГП

1:0 Марио Топузов (16)