Неадекватен рефер развали мач на ЦСКА 1948, "червените" бити и наритани от украинци (видео)

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от Ингулец последната си контрола в Турция. Попадението за украинския тим вкара Щедрюк в 90-ата минута. То дойде след странна проява на съдията, който не отсъди явен фаул срещу Симеон Петров. От това се възползваха футболистите на Ингулец, тъй като трима от тях излязоха очи в очи с българския страж и не бе проблем да завършат атаката с гол на празна врата.

Секунди по-късно Галин Иванов закачи отзад играч на украинците, а реферът показа червен картон за извършеното нарушение, но не на Иванов, а на Савов.

През първата част пък двама футболисти на ЦСКА 1948 напуснаха принудително терена след контузии. Хайдаров бе заменен в средата на полувремето заради обърнат глезен, а към 40-ата минута Личев бе ударен с лакът в наказателното поле на украинците, но реферът не отсъди дузпа, макар да видя, че футболистът на червените получи аркада над веждата.
Иначе червените, които вчера завършиха 2:2 с Динамо (Киев), днес заложиха на състезатели, които са с по-малко минути в контролите до този момент.
Първата опасност в мача стана факт в 5-ата минута. Галин Иванов получи великолепен извеждащ пас от Климентов, овладя добре и отправи опасен диагонален изстрел от 17-18 метра, но покрай лявата греда.
В 10-ата минута Васин остана непокрит на границата на малкото наказателно поле, но не успя да отправи добър удар и Тодоров изби. Секунди по-късно Бастунов "открадна" топката при разиграване на украинската отбрана и бе фаулиран пред наказаетлното поле. Иванов стреля от прекия свободен удар, но Крогмский изби.
В 28-ата минута шут на Иванов излезе над напречната греда. Три минути по-късно Ингулец пропусна най-чистото положение до този момент, когато Кучеренко не уцели вратата, въпреки че стреля от пет метра.
В 35-ата минута Ситчинава напредна и с удар от двайсетина метра нацели лявата греда. Последва и добавка на играч в жълто, но Тодоров изби в корнер опасния му изстрел.
Четири минути след това Иванов стреля много добре от фаул, но на сантиметри покрай вратата.
Към края на първата част Личев бе ударен в лицето и българският тим бе принуден да извърши втора принудителна смяна след тази на Хайдаров в средата на полувремето.
През второто полувреме темпото на игра спадна, а опасните атаки към двете врати бяха голяма рядкост. Все пак в 76-ата минута Запорожец шутира от 20 метра, но Тодоров улови.
В 89-ата минута Бастунов преодоля на скорост двама противникови футболисти и шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.
И когато проверката вървеше към нулево равенство, нова порция съдийски грешки промениха статуквото на терена. В 90-ата минута реферът подари гол на украинците, неотсъждайки нарушение срещу Петров. Така трима състезатели на Ингулец излязоха срещу Тодоров, разиграха добре и Щедрюк вкара от 6-7 метра на празна врата.

Несправедливостта изнерви играчите на Балъков. В 91-ата минута Галин Иванов препъна отзад противников състезател, заради което щабовете на двата отбора заформиха спречкване на терена. Съдията не разбра кой извърши нарушението и показа директен червен картон, но не на Иванов, а на Савов, който опита безуспешно да му обясни, че не той е провинилият се футболист.

ЦСКА 1948 - ИНГУЛЕЦ 0:1