Синът на Гонзо поведе Локомотив (Пд) към обрата срещу третодивизионния Черноморец

Синът на Гонзо подписва с Локомотив (Пловдив)

Локомотив (Пловдив) постигна пета поредна победа в контролите, които играе през зимната пауза. “Смърфовете” се наложиха с 3:1 срещу третодивизионния Черноморец (Бургас), след като изоставаха през първата част с 1:0. Мачът се игра на стадион “Черноморец” в морския град. Мартин Танев (44’) даде аванс на домакините, но Александър Иванов (62’), Кристиан Илич (79’) и Момчил Цветанов (90’) донесоха победата на Локомотив.

Първата опасност дойде малко след началото на мача, когато след центриране в наказателното поле Герги Минчев опита удар с глава, но топката премина встрани от вратата.

В 12-ата минута гостите от Пловдив получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Новото попълнение на Локомотив Конър Руан прати кълбото в наказателното поле, но там няколко играчи се разминаха с него и не успяха да осъществят удар. Четвърт час след началото на мача Черноморец също опита късмета си с шут от далечна дистанция, но доста неточно.

В 25-ата минута отново “акулите” създадоха опасност. Изстрел на футболист в син екип извън наказателното поле мине доста близко над напречната греда на “смърфовете”.

В 32-ата минута Руан центрира в наказателното поле на домакините, топката прескочи всички, но вратарят на бургазлии излезе неразчетено. Александър Колев успя да го изпревари, да отмъкне кълбото и да прехвърли стража, но ударът му бе избит от голлинията.

2 минути по-късно “сините” получиха правото да изпълнят фаул, след който ударът на Милен Танев мина доста близко над гредата. В 35-ата минута обаче резултатът вече бе открит. Далечен изстрел отново на футболиста с номер 7, също от пряк совободен удар, се оказа точен и даде аванс на домакините.
В 40-ата минута Минчев стреля опасно от статично положение, но вратарят на домакините спаси. 4 минути по-късно отново Черноморец създаде по-опасното положение. Далечен шут по земя бе избит от Илко Пиргов. Топката обаче попадна в краката на футболист в синьо, който от непосредствена близост нацели страничния стълб и пропусна да удвои.
В 62-ата минута Локомотив все пак изравни. Николай Николаев успя да изведе влезлия като резерва Илич, който от своя страна пусна пас към Александър Иванов. Нападателят прокара топката под вратаря на домакините и направи резултата 1:1.
Зимните контроли на тимовете от efbet Лига
Натискът на пловдивчане даде резултат. В 79-ата минута Илич с премерен изстрел успя да изведе “смърфовете” напред. Малко след това Локомотив получи правото да изпълни дузпа, но Момчил Цветанов нацели гредата.

В самия край на мача Цветанов получи отляво, нахлу в наказателното поле и с мощен шут вкара за 1:3. Това бе и последната опасност в срещата.

ЧЕРНОМОРЕЦ 1:3 ЛОКОМОТИВ (ПД)

1:0 Танев (35)
1:1 Ал. Иванов (62)