Рецитал на Рафа Мир зарадва Уеска във Валядолид (видео)

Уеска записа изключително ценна победа в гостуването си на Валядолид от 21-ия кръг на Ла Лига. Тя бе постигната срещу пряк конкурент в битката за оцеляване, а още по-важното е, че играчите на Хосе Рохо Мартин сложиха край на серията си от 7 поредни мача без успех в първенството. Големият герой на вечерта пък бе Рафа Мир, който вкара и трите гола за Уеска (37, 50 и 57 мин), а почетното попадение за домакините реализира Тони Вийя в добавеното време на мача.

Уеска поведе в 37-ата минута, когато Пабло Мафо центрира в наказателното поле и Рафа Мир изпревари прекия си пазач и отбеляза отблизо за 0:1.

В 50-ата минута отново Мафео технично намери Рафа Мир с прехвърлящ пас зад защитата, нападателят напредна и хладнокръвно реализира за 0:2.

В 57-ата минута гостите организираха контраатака, Рафа Мир комбинира с Даниел Ескриче и излезе на стрелкова позиция, като с премерен удар оформи своя хеттрик за 0:3.

В 3-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до почетен гол. Пабло Ервас напредна в пеналта и върна за Тони Вийя, който стреля във вратата за крайното 1:3.

Този успех бе важен за Уеска, но въпреки това тимът остава на дъното с 16 точки. Валядолид пък се намира на 16-ото място с 20 точки.