Белоти измъкна Торино от провал срещу деветима от Фиорентина (видео)

Отборите на Торино и Фиорентина не излъчиха победител в срещата помежду си от 20-ия кръг на Серия "А". Двубоят приключи при резултат 1:1, като гостите поведоха с попадение на Франк Рибери в 67-ата минута и бяха близо до успеха, макар да бяха останали с девет души на терена заради червени картони на Гаетано Кастровили и Никола Миленкович. В 88-ата минута обаче Андреа Белоти спаси честта на домакините, които се добраха поне до точката.

През първата част и двата тима имаха своите възможности, но "Биковете" бяха по-близо до гола, когато в 39-ата минута изстрел на Симоне Дзадза се отби от гредата.

В началото на второто полувреме гостите отбелязаха гол чрез Душан Влахович, но той не бе признат заради засада, която бе отбелязана след разглеждане с ВАР.

В 61-ата минута Фиорентина остана с човек по-малко на терена, след като Кастровили задържа откъсващия се Саша Лукич и получи червен картон.

Въпреки това "виолетовите" откриха резултата в 67-ата минута. Тогава те организираха бърза атака, Джакомо Бонавентура пусна извеждащ пас за Франк Рибери, който финтира вратаря и вкара за 0:1.

Само пет минути по-късно и Никола Миленкович бе изгонен за удар без топка срещу Андреа Белоти.

Торино успя да се възползва от численото си предимство и се добра до равенството в 88-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле и Белоти отблизо я засече във вратата за крайното 1:1.

Така Торино записа трето поредно равенство, с което излезе от опасната зона и заема 17-ата позиция с 15 точки. Фиорентина пък остава на 12-ото място с 22 точки в актива си.