Борислава Христова дебютира със загуба в турнира "Еврокъп"

Националката Борислава Христова дебютира със загуба в турнира "Еврокъп" по баскетбол за жени, след като Гожов (Полша) загуби драматично със 70:72 (13:26, 21:10, 20:20, 16:16) от чешкия Бърно, който е домакин на "балона" в група "Д" на надпреварата.

Христова игра без смяна пълни 40 минути и завърши с 15 точки, 5 борби и 1 асистенция.
Най-резултатна за полския тим беше американката Шатори Уокър-Кимброу с 24 точки и 5 асистенции.

Гожов успя да изравни 65:65 пет минути преди края, след което и да поведе с 67:65, но домакините отговориха с кош и тройка. Христова вкара три наказателни удара за 70:70, но изпусна четвъртия, а Емили Потър реализира победния кош за Бърно 1:58 минута преди края.

В следващия си мач от турнира на 21 януари Гожов ще играе с турския Йозел Идаре от 17.00 часа българско време.