Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Пирин сгази Марек (Дупница) в първата си контрола

Пирин (Благоевград) започна с разгромна победа контролните срещи. "Орлетата" победиха с 5:1 лидера в Югозападната трета лига Марек (Дупница). Дебют за Пирин направиха трите нови попълнения – Андон Гущеров преди почивката, а през втората част и Венцислав Бенгюзов и Димитър Шейтанов. Срещата пропусна единствено Станислав Манолев, а Уорън Фийни заложи на два различни състава в двете полувремена.

Резултата на стадион „Христо Ботев“ откри Гурам Гощелиани в 4-ата минута. Това бе първи гол за грузинеца с екипа на Пирин. Бившето орле Веселин Любомиров изравни със страхотен удар в 10-ата минута. След половин час игра бранителят Димитър Митов направи 2:1 за Пирин. През втората част Александър Дюлгеров, Преслав Йорданов и Стилиян Николов оформиха крайното 5:1. Двата отбора играха много коректно и не създадоха никакви проблеми на рефера Георги Иванов.