Арсич: Нямахме дисциплина в защита

Старши треньорът на Балкан (Ботевград) Йовица Арсич коментира победата над Спартак (Плевен) с 85:79 в "Арена Ботевград". Специалистът обърна внимание на колебливата игра на отбора си в последната четвърт, в която плевенчани свалиха 15 точки от дефицита си и се завърнаха в мача.

Спартак се събуди късно и не успя да шокира Балкан

“Накрая се отпуснахме. По принцип се опитвам да давам минути на състезатели, които не са в най-добро състояние. Някои от тях трябва да са водещи. Не може да влязат във форма без да имат минути. Оказа се, че като има един изпуснат, не е страшно, но като трима-четирима си позволяват такива грешки, всеки по една-две, стана интересно накрая. Не, че загубихме изцяло контрола, но не трябваше да е така.  Със сигурност заради това, че разликата беше малко по-голяма, определени състезатели си позволяват да увеличават статистическите си показатели, което е един проблем.

Втори проблем е, че някои пестят енергия. Голяма част от тях не са физически на много високо ниво. Достатъчно е всеки път дори един да не си свърши работата в защита и да се получи точка. Направихме глупави и наивни фаулове в последната част. Нямахме дисциплина в защитата. Не трябва да се правят сериозни промени за другия мач, трябва да държим фокус, да не се отпускаме и да не подценяваме противника. Въпреки че сме направили 20 точки, Спартак е отбор, който има потенциал и в офанзивен план и ако защитата не е агресивна срещу тях, те влизат много лесно в точкова серия и вкарват много. В последната част вкараха и тройки и  фаулове, защото ние направихме някои глупави фаулове", каза Арсич.

Снимка: Балкан