Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Лестър се доближи на точка зад Ливърпул и Юнайтед (видео)

Лестър се завърна към победите след двете поредни равенства, след като надигра с 2:1 Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" в двубой от 17-ия кръг на Премиър лийг. С този успех "лисиците" се доближиха само на точка от водачите Ливърпул и Манчестър Юнатед, макар че в момента Лестър е с мач повече от другите два отбора. Хубави голове на Джеймс Мадисън (55') и Юри Тилеманс (72') дадоха удобен аванс на гостите и въпреки че Анди Керъл (82') върна едно попадение, това бе достатъчно за "лисиците".

Стив Брус бе направил две промени в сравнение с мача с Ливърпул. Шон Лонгстаф и Мигел Алмирон стартираха за сметка на Джейкъб Мърфи, който остана на пейката, и Айзък Хейдън, който изтърпя наказание. Брендън Роджърс бе предприел доста ротации в мача с Кристъл Палас през седмицата, така че днес до голяма степен се завърна към титулярния си състав. Промените бяха общо седем. Само Каспер Шмейхел, Джеймс Джъстин, Джони Еванс и Харви Банс запазиха местата си. Джеймс Мадисън и Джейми Варди бяха сред тези, които се завърнаха сред титулярите.
Гостите започнаха по-добре. На два пъти в първия 1/4 часа Варди изскачаше зад отбраната, като във втората ситуация дори прати топката в мрежата на Дарлоу, но и в двата случая бяха маркирани засади.
След тези епизоди двубоят бе изключително равностоен до почивката, като Лестър имаше предимство по отношение на контрола върху топката. Голови ситуации обаче нямаше. Единственото по-добро положение бе в добавеното време, когато Фофана засече с глава центриране от корнер на Мадисън, но топката премина над вратата.
Второто полувреме бе далеч по-интересно. В 55-ата минута Лестър взе аванс, след като Барнс напредна добре през центъра, след което продължи отдясно към Варди. Нападателят задържа добре, а след това пусна топката по земя към Мадисън, който простреля Дарлоу.
В 72-рата минута Тилеманс удвои с подобен гол. Този път Олбрайтън центрира ниско отляво, а белгиецът стреля от границата наказателното поле.
Осем минути преди края Анди Керъл върна едно попадение. Ричи центрира от фаул, отбраната на Лестър опита да изчисти, но топката кацна на крака на нападателя на "свраките", който стреля от въздуха от 15 метра.

До края и двата отбора имаха още шансове, но до нов гол така и не се стигна и Лестър се поздрави с победата.