Севиля продължи добрия ход след схватка с Унай Емери (видео)

Отборът на Севиля влезе в топ 4 след домакинска победа с 2:0 над Виляреал в двубой от 16-ия кръг на Ла Лига. Тимът на Юлен Лопетеги вкара две попадения в началото на двете полувреме. В осмата минута Лукас Окампос реализира дискусионна дузпа, а в 53-ата Юсеф Ен-Несири вкара за 2:0.

В петата минута Акуня стреля, ръката на Фойт беше встрани и не стана ясно дали топката се удря в нея. След преглеждане на видеоповторение съдията прецени, че има дузпа и я назначи. Лукас Окампос реализира от бялата точка. До края на полувремето „жълтите“ играха по-силно, но не стигнаха до попадение. Момчетата на Унай Емери владееха топката по-продължително, но не създадоха достатъчно чисто положение.

В началото на втората част севилци нанесоха втори удар. Високата преса на домакините сработи, Окампос отне топката и изведе Юсеф Ен-Несири сам срещу вратаря. Нападателят се разписа за 2:0. Последваха силни минути за „бяло-червените“ и пропуски на Сусо и Ен-Несири. В 73-ата вратарят домакините Ясин Буну спаси удар на Саму Чъквуезе.