Галатасарай спечели дербито с Трабзонспор и поведе в класирането

Галатасарай постигна ценна победа с 2:0 като гост в дербито с Трабзонспор от 15-ия кръг на турската Сюпер лига. Този успех изведе гранда от Истанбул на първото място във временното класиране.

Гостите измъкнаха трите точки с голове в края на първото и началото на второто полувреме. Ветеранът Арда Туран даде преднина на Галатасарай в 44-ата минута. Той бе заел добра позиция в наказателното поле и довкара топката отблизо след като преди това стражът на домакините спаси опасен удар към вратата му.

В 55-ата минута Огулчан Каглаян удвои преднината на гостите. Той получи прекрасен извеждащ пас зад защиата и не сгреши за 0:2.

С този успех Галатасарай събра 29 точки и оглави класирането, като е с две повече от Аланияспор и с три пред Фенербахче. Трабзонспор пък пропусна да се приближи до лидерите и остава 9-и с 20 точки до момента.