Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Севиля пречупи Валенсия (видео)

Отборът на Севиля временно изпревари Барселона и зае петото място в класирането след победа с 1:0 като гост на Валенсия в мач от междинния кръг в Испания. Сусо вкара единствения гол за тима на Юлен Лопетеги. Като цяло отборът от Андалусия игра по-силно и заслужи победата си.

Гостите от „Рамон Санчес Писхуан“ играха по-силно в голяма част от първото полувреме. В деветата минута Сусо завърши добра атака с нисък удар към близкия ъгъл, при който топката премина покрай гредата в аут. В 18-ата Лукас Окампос стреля над гредата. В 28-ата топката стигна до Люк де Йонг, който беше на прекрасна позиция, но беше притиснат от защитник и блокиран. В края на полувремето домакините изпуснаха страхотен шанс на контраатака. Денис Черишев изненада вратаря Ясин Буну, който се справи благодарение на доброто си позициониране.

В 53-ата минута Буну спаси след нов шут на Черишев. В 76-ата стражът на домакините Хауме Доменек отрази насочване с глава на Юсеф-Ен Несири. В 81-ата Сусо разстреля вратаря на Валенсия и отбеляза зрелищен гол. В края на мача Мунир Ел Хадади пропусна да удвои преднината на севилци, като засече неточно топката от един метър.